مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

با شروع هر فصل، مدهای جدیدی به بازار می‌‌آید. گاه کار به جایی می‌‌رسد که نمی‌‌دانیم با این مدها چه کنیم و گاه در انتخاب لباس مناسب سردرگم می‌شویم. آیا تاکنون این اتفاق برای شما افتاده است؟ آیا شده که بخواهید به یک مهمانی یا به رستوران بروید و ندانید چه لباسی باید بپوشید؟ این نشان می‌دهد که کمد لباس‌های شما، لباس‌های مناسبی ندارد. ولی چطور یک نفر می‌تواند همیشه مد روز لباس بپوشد و کلید اصلی شیک‌پوش بودن چیست؟ پاسخ این است لباسی بخرید که اولا ساده و ثانیا به تنتان برازنده باشد. در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که کمک می‌کنند شما همیشه شیک باشید:

 

جوراب و کفش مناسب بپوشید

انتخاب کفش اهمیت زیادی دارد. کفش باید علاوه بر راحت بودن، شیک هم باشد، زیرا اگر تمام لباس‌هایتان هماهنگ و زیبا باشد ولی کفش کج و کوله‌ای به پا داشته باشید، جلوه تمام لباس از بین می‌رود. در هنگام خرید کفش به دنبال مدهای زودگذر نباشید. توصیه ما به خانمها این است که هرگز کفش بلندتر از پاشنه هفت‌سانتی و کوتاه‌تر از پاشنه دو سانتی نپوشند. در آخر اینکه یک جوراب ناهماهنگ می‌تواند تمام زیبایی یک کفش برازنده را به یک باره از بین ببرد. دانستن این نکته بسیار مهم است که وقتی در هنگام خرید دقت لازم را در انتخاب پوشاک خود داشته باشید، دیگر در موقعیت‌های مختلف برای انتخاب لباس‌های مناسب و هماهنگ مشکل زیادی نخواهید داشت.

 

زینت‌آلات، زیبایی‌بخش هستند

همیشه انواع زینت‌آلات همچون طلا، جواهرات، سنجاق سینه، دستمال گردن و حتی جوراب، کفش و کلاه به لباس انسان جلوه می‌دهند. این وسایل را با لباس‌هایتان هماهنگ کنید و آنها را همیشه نو و براق نگه دارید. لازم نیست جواهراتتان حتما اصل باشند. گاهی زیورآلات بدل زیبایی بیشتری دارند ولی در نوع این وسایل باید دقت شود. اگر رنگ لباستان گرم است، طلا به پوستتان جلوه بیشتری می‌دهد. اگر رنگ لباستان سرد است نقره، پلاتین یا طلای سفید شما را برازنده‌تر نشان خواهد داد.

 

رنگ مو

اگر موهایتان را رنگ می‌کنید این کار را به طور مرتب انجام دهید تا ریشه‌های مو رنگ دیگری نداشته باشد.

 

لباس شب مشکی

داشتن یک لباس شب مشکی تقریبا ضرورت دارد. این پیراهن‌ها را می‌توان در مجالس مختلفی به تن کرد و سال‌ها از آنها استفاده کرد به شرطی که اصل سادگی را فراموش نکنید.

 

 

اشتباهات بزرگ

 

انتخاب رنگ‌های اشتباه

رنگ‌هایی که به شما می‌آید شما را زیباتر و سالم‌تر نشان می‌دهند در حالی‌که رنگ‌هایی که مناسب شما نیستند سبب می‌شوند بیمار و پرچین و چروک به نظر برسید.

 

لباس‌های تنگ

لباس‌های تنگ انسان را چاق‌تر نشان می‌دهند.

 

کفش کثیف:

کفش‌هایتان را تمیز و مرتب نگه دارید چون کفش کثیف تمام زیبایی ظاهر شما را از بین می‌برد.

 

جوراب ناهماهنگ

جورابتان را با کفش یا شلوار و یا دامنتان هماهنگ کنید.

 

* پوشیدن لباس نامناسب

دقت کنید لباس‌های مناسب موقعیت بپوشید. لباسی که برای یک مجلس مهمانی مناسب و برازنده است، مسلما برای محل کار نه تنها مناسب نیست بلکه زننده می‌باشد.

 

کت و دامن شیک

فکر می‌کنم هر خانمی‌ باید برای خود یک کت و دامن شیک و مناسب داشته باشد. کت و دامن مشکی بهترین انتخاب است ولی اگر می‌خواهید آرامتر به نظر برسید رنگ بژ، سبز تیره و هر رنگ دیگری که دوست دارید، زننده نباشد و سریع از مد نیفتد را انتخاب کنید. اگر دوست دارید می‌توانید به جای کت و دامن، کت و شلوار بخرید. بعضی وقت‌ها کت‌ها را می‌توان با شلوار یا دامن دیگری ست کرد ولی توجه داشته باشید که همیشه کت و دامن، حس زنانه بیشتری به شما می‌دهد.

 

ضرورتی برای تمام فصول

امروزه خیلی عجیب و غیرعادی به نظر می‌رسد که خانمی‌ در کمدش شلوار جین نداشته باشد. ولی مشکل اینجاست که چه شلواری را برای خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم به بزرگترین فروشگاه لباس‌های جین بروید و همه مدل شلوارهای سایز خودتان را بپوشید تا بتوانید یک شلوار مناسب پیدا کنید. شلوار جین تیره، شما را شیک‌تر نشان می‌دهد. نکته نهایی اینکه قد شلوار باید با ارتفاع پاشنه کفش شما هماهنگ باشد. شلوار جین را می‌توان با هر نوع کفش، صندل، تی‌شرت یا پیراهنی جور کرد و شیک هم به نظر می‌رسد.

 ایت تبیان


نوشته شده در جمعه 1389/6/26ساعت 14:48 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog